Sklep internetowy - jak zacząć
Autor: Monika Bojar
W dzisiejszych czasach coraz więcej użytkowników dokonuje zakupów za pośrednictwem internetu, dlatego też warto zainwestować w porządny sklep internetowy.
Bez promocji w Internecie, bardzo trudno będzie utrzymać się na rynku, praktycznie w każdej branży. Niniejszy artykuł, to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jak od podstaw założyć sklep online i jakie są koszty założenia sklepu internetowego?
Ile tak naprawdę kosztuje założenie sklepu internetowego
Cena sklepu internetowego uzależniona jest w dużej mierze od jego wielkości, a dokładniej mówiąc od liczby modułów, które należy wdrożyć, aby go uruchomić. Sklep internetowy może kosztować więc od 2000zł do nawet 20 000zł. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu przypadkach jest to wydatek jednorazowy, a co roku opłacać trzeba będzie wyłącznie domenę i stosowny hosting do utrzymania sklepu online. Na naszym rynku dostępne są również darmowe skrypty sklepów internetowych, dzięki którym możemy uruchomić prosty sklep za mniej niż 500zł.
O czym należy pamiętać
Przed założeniem swojego sklepu internetowego, warto dokładnie zastanowić się o wszystkich funkcjonalnościach, które będziemy chcieli wdrożyć do naszego sklepu online. Pamiętać należy także i o tym, że dobry sklep internetowy, powinien dawać nam możliwość jego rozbudowy w dowolnym momencie. Jeżeli wybierzemy już odpowiedni skrypt naszego sklepu internetowego, to warto poszukać profesjonalnej firmy, która wykona dla nas oryginalny i pomysłowy szablon sklepu. Dobrze przemyślany szablon strony jest najlepszym wabikiem na nowych klientów.
Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że nawet najładniejszy sklep internetowy nie przyniesie dużych zysków, jeżeli nie będzie odpowiednio promowany. Oprócz postawienia sklepu, warto zadbać także o jego pozycjonowanie i wiele innych form promocji, które w niektórych branżach mogą kosztować zdecydowanie więcej niż koszty założenia sklepu internetowego.
Polecamy również: Jak założyć sklep internetowy
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Decydując się na założenie sklepu internetowego, warto pomyśleć o urozmaiceniu opcji płatności, by zadowolić każdego klienta. Świetnym rozwiązaniem jest Paybynet - system płatności online, który znacząco usprawnia procesy biznesowe w e-sklepie i automatyzuje cały proces płatności. Klient, w odróżnieniu od tradycyjnego przelewu, nie musi uzupełniać danych – system zrobi to za niego.
OdpowiedzUsuńWedług mnie własny sklep internetowy to coś co może przynieść zyski i nawet utrzymanie w późniejszym etapie prowadzenia takiego biznesu. Na tym blogu https://sklep.mediaproject.pl/blog/wlasny-sklep-z-koszulkami-jak-zaczac-bez-funduszy ciekawie opisali możliwości prowadzenia sklepu, od czego zacząć, czym się kierować w tym biznesie.
OdpowiedzUsuńFaktycznie jeśli mamy zamiar ruszyć z naszym sklepem internetowym to niestety jest to dość ciężkie i czasami spędzamy całe dnie na pracy. Ja także mam swój własny sklep online i jestem zdania, że bardzo dobrze sprawdza się forma wysyłki kurierem https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/ups z której oczywiście najczęściej korzystam.
OdpowiedzUsuńTe wartość są dosyć mocno szacunkowe, ale ciekawy zalążek dla zainteresowania tematem
OdpowiedzUsuńAktualnie zakładanie sklepu jest proste bo mozna skorzystac z gotowych SaaSowych rozwiązan. Za niską opłate miesięczną wszystko jest gotowe :)
OdpowiedzUsuń__________________
jak założyć sklep
A nie chcecie się reklamować w taki sposój, jak np. w taki sposób, jak skorzystanie z usług firmy https://push-ad.com/cennik/ która wysyła powiadomienia do osób, które odwiedziły stronę, ale nie dokończyły jeszcze zakupów. Dodatkowo jest też możliwość ustawiania wiadomości do konkretnych odbiorców i wtedy mozna zainteresowanym osobom wysyłać kody zniżkowe.
OdpowiedzUsuńBardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńNa pewno warto jest się zastanowić czy nie będzie dobrym pomysłem wprowadzenie systemu CRM. Wszystko co powinniście wiedzieć na ten temat, znajdziecie w tym artykule http://www.eurochance.pl/kiedy-warto-zdecydowac-sie-na-system-crm/ . Więc polecam wam go na prawdę dokłądnie przeczytać.
OdpowiedzUsuńgrunt to poznać grupę docelową klientów, wiedzieć czego chcą, na co zwracają wagę. Inaczej kupują kobiety zainteresowane kosmetykami naturalnymi, a inaczej faceci którzy poszukują zestawu uszczelek turbo
OdpowiedzUsuńJa jestem zdania, że samo posiadanie sklepu internetowego jest faktycznie bardzo fajną sprawą. Muszę przyznać, że ja również po przeczytaniu artykułu https://www.sendit.pl/blog/niska-sprzedaz-w-e-sklepie-jakie-moga-byc-powody wiem już jak wygląda kwestia braku sprzedaży właśnie w sklepach online.
OdpowiedzUsuńOgólnie samo rozpoczęcie sprzedaży poprzez Internet nie jest niczym skomplikowanym i myślę, że większość sobie z tym poradzi. Dlatego jak czytałam na stronie https://www.finansemlodegopolaka.pl/jak-rozpoczac-sprzedaz-produktow-na-amazonie to również fajnie jest rozważyć rozpoczęcie sprzedaży na Amazonie.
OdpowiedzUsuńSklep internetowy wymaga ciągłego rozwoju, w tym również pozycjonowania. Jeśli interesujecie się jak to powinno wyglądać, tutaj www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-woocommerce znajdziecie więcej informacji na ten temat
OdpowiedzUsuńW sieci nie brakuje wskazówek jak taki sklep otworzyć i jak go prowadzić. Liczy się pomysł na asortyment, od tego dużo zależy. Wysyłka musi przebiegać sprawnie, dostawa także w rozsądnych kosztach powinna być możliwa. Paczki można pakować i jednocześnie reklamować się, a to dzięki takim taśmom https://tcmservice.pl/produkty-kategoria/tasmy-z-nadrukiem/ . Można na nich umieszczać dowolne nadruki.
OdpowiedzUsuń